Соціальний педагог


Доцільно заздалегідь обмірковувати, як саме ті чи інші завдання можуть вплинути на дітей, чиї батьки або родичі брали участь чи постраждали, або навіть загинули внаслідок військових дій.

Не потрібно думати, що всі діти однаково відреагують на якусь травматичну подію. Різні діти на одну і ту ж саму подію прореагують по-різному. На це буде впливати попередній досвід реагування на травмуючі події, рівень розуміння дитиною того, що відбулося і відбувається, чи була надана підтримка та допомога раніше, чи мала дитина дорослого, якому могла б довіряти.

Доцільно обговорювати з батьками можливі реакції дітей на події, тривоги та страхи у зв’язку з ними та як це відображається в поведінці дитини. Серед дітей у групі можуть бути ті, хто втратив близьких людей або дім. Такі діти можуть переживати втрату і в такий період у них може знизитись успішність, можуть бути складнощі з концентрацією уваги, пригнічений емоційний стан.

Не варто вводити на таких дітей «проблемних» дітей. Важливо звинуватити його саме в цій конкретності, як реагує на передачу відходів.

Стратегії самодопомоги
🧘🏻‍♀️1. Турбота про тіло.  
Те, як ми почуваємося фізично, неодмінно має вплив і на емоційний стан. Тож бережіть себе й за наявності проблем зі здоров’ям звертайтеся до лікаря. Не варто відкладати турботу про себе на “після війни”.
🥑2. Турбота про раціон. 
Збалансоване харчування — наступна складова у фундаменті самодопомоги щодо стабілізації емоційного стану. 
⛹🏻‍♀️3. Фізична активність. 
Збалансованим має бути не тільки  харчування, а й фізичні навантаження. Але пам’ятайте, що як надлишок, так і недостатня кількість фізичної активності є однаково  шкідливими для здоров’я. Тому намагайтеся знаходити в усьому золоту середину. 
💊4. Скажіть “ні” безконтрольному прийому ліків, що знижують рівень тривоги й впливають на емоційний стан. 
Пам’ятайте, що тільки лікар має право призначати вам антидепресанти або інші групи ліків та визначати дозування й термін прийому препаратів. Самолікування може призвести до погіршення стану. 
📲5. Відмовтеся від постійного моніторингу новин. 
Відпишіться від зайвих каналів,  які здебільшого дублюють одну й ту саму інформацію. Створіть графік перегляду новин (наприклад, 15 хв. на день). 
🛌6. Якісний сон. 
Неможливо почуватися емоційно врівноваженим, якщо ви маєте проблеми зі сном. Тому дбайте про свій сон. За потреби зверніться до психотерапевта по кваліфіковану допомогу. 
💆🏻‍♀️7. Відпочивайте. 
Відновлюйте свої ресурси за допомогою речей, які вам приносять задоволення. За прогулянку на свіжому повітрі перед сном або перегляд цікавого фільму ваш організм неодмінно вам подякує.
🎼8.  Слухайте музику.
Музика має вплив на наші почуття й здатна викликати появу різних емоцій. Створіть декілька музичних добірок, назвіть їх, наприклад: “Музика, що бадьорить”, “Музика для сну”, “Релакс”… Далі додайте в кожну зі створених добірок музичні твори, що викликають у вас певні емоції, й прослуховуйте їх для створення потрібного вам настрою.

Для роботи соціального педагога

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid07qnzMMacanvj6HNcsGkDk31nhxzHtHQZetHA1Y7KGQ4do1MuV3X7z1DgUR2NV5Yyl&id=100063668764037&sfnsn=scwspmo