Кабінет психолога


Як зберегти психологічне здоров’я під час війни

Кожна критична ситуація, в яку потрапляє людина, викликає у неї нервове напруження, що обумовлює різноманітні порушення здоров‘я.

Трагічні  обставини загострюють реакцію людини на навколишній світ та сприйняття людей, з якими вона живе чи спілкується.

Для  всіх учасників освітнього процесу було зібрано ряд рекомендацій спрямованих на зниження тривожності, розвиток уміння контролювати рівень тривожності та навичок саморегуляції емоційних станів.

Контролюйте себе.

Коли дорослі втрачають самоконтроль, це дуже впливає на здобувачів  освіти. Вони можуть злякатися та замкнутися. Більшість дорослих зараз відчувають страх, біль, злість. Намагайтеся тримати себе в руках. Хоча б, коли здобувачі  освіти поруч з вами.

Говорити і слухати.

Обговорюйте з здобувачами  освіти  їхні почуття, спостерігайте за поведінкою та реакцією на страшні події. Постійно нагадуйте, що вони під вашим захистом.

 А головне чути те, що здобувачі  освіти розповідають: про свої думки, сприйняття ситуації. Варто пояснитии підлітку все, що відбувається, враховуючи його вік і знання.

Дозволити емоціям бути.

 Не  приховуйте від здобувачів освіти свої справжні почуття, бо вони все одно здогадаються про них і будуть відчувати себе обманутим. Варто дозволити емоціям вийти, а потім спробувати налагодити рутинне життя.

Заохочувати спілкуватися з однолітками.

 Через стрес здобувачі  освіти можуть стати закритими і не бажати спілкуватися з однолітками. Це  шкідливо для їх психіки і розвитку. Для більшості підлітків спілкування з друзями є дуже важливим. Тож варто усіляко сприяти цьому і використовувати будь-який шанс на спілкування здобувачів  освіти з друзями. Оптимально, щоб це було спілкування офлайн, але якщо немає такої можливості, онлайн-спілкування теж буде корисним, не варто йому перешкоджати.

Читайте новини не більше 1 разу на годину.

Не сидіть постійно в телефоні. Читайте новини не більше 1 разу на годину, адже ситуація за цей час не зміниться кардинально, а ви зможете зберегти спокій.

Інформаційна гігієна: довіряйте офіційним джерелам.

Ви можете моніторити ситуацію за основними офіційними джерелами зв’язку. Це найкраще зробити в Телеграм-каналі: підписатися на Телеграм Президента, Суспільне новини, УНІАН, УкрінформДержспецзв’язку, ДСНС.

Вирішуйте проблеми по мірі надходження

Переживайте неприємності лише по мірі їх надходження. Не потрібно додумувати, фантазувати, перебирати в голові різні варіанти розвитку події. Такі думки точно не слугуватимуть емоційній стабільності. Якщо ви вирішили не евакуйовуватися, то подбайте про безпеку рідних під час «Повітряної тривоги».

Для отримання психологічної консультації, звертайтесь за номерам  телефону: 068  95 44 717 Артур Сергійович